Zakończenie
Lyr, czego się nie spodziewałem, zaskoczył mnie bardzo pozytywnie – trochę zniechęcił mnie szum wokół produktów tej firmy i kontrowersyjny marketing, który później jednak doceniłem. Moja początkowa niechęć wynikała jednak z afery wokół tańszego wzmacniacza Asgard, gdzie pierwsze egzemplarze miały nie do końca dopracowany układ. Bardzo się cieszę, że jednak skusiłem się na przemaglowanie Lyra, który okazał się świetnym wzmacniaczem z potężną ilością mocy, skierowanym głównie do wysokoohmowych słuchawek.

Tym samym przyznaję Lyrowi rekomendację, ale radzę parować go z wysokoohmowymi słuchawkami oraz neutralnymi źródłami. Brzmi rasowo, lekko ociepla i koloryzuje przekaz – odsłuchy na tym wzmacniaczu to wyjątkowa przyjemność, choć oczywiście to nie sprzęt pozbawiony wad.

dla Schiit Audio Lyr
Zalety:
+ bardzo duża ilość mocy
+ lekko ocieplone brzmienie z wybornym charakterem
+ świetne wykonanie
+ rewelacyjny design i praktyczne gabaryty
+ możliwość kształtowania dźwięku (wymiana lamp)
Wady:
– znaczne grzanie się układu
– zakłócenia z niskoohmowymi słuchawkami
Sprzęt dostarczył:

Zdjęcia wykonano aparatem Samsung WB750 użyczonym przez Samsung Electronics Polska


![Fosi Audio ZH3 [recenzja]](https://kropka.audio/wp-content/uploads/2026/04/Fosi-Audio-ZH3-218x150.jpg)
![FiiO K15 [recenzja]](https://kropka.audio/wp-content/uploads/2025/10/FiiO-K15-218x150.jpg)
![Creative Sound Blaster G8 [recenzja]](https://kropka.audio/wp-content/uploads/2025/05/Sound-Blaster-G8-218x150.jpg)
![xDuoo TA-32 [recenzja]](https://kropka.audio/wp-content/uploads/2025/02/1a-3-218x150.jpg)
![Questyle M18i [recenzja]](https://kropka.audio/wp-content/uploads/2025/02/Questyle-M18i-218x150.jpg)
Szum w dużej mierze zależy od lamp, np z 6n23p szumy są na tyle małe, że spokojnie można używać słuchawek 32 ohmowych
Co jest lepsze dla hd650 jeżeli dźwięk będzie tylko z laptopa szedł. Czy jakiś DAC żeby podpiąć USB czy taki wzmacniacz schiita na przykład, który musiałbym podpiąć 2xrca. Co lepsze, sam wzmacniacz czy DAC ?